HomeE – Ticaret Danışmanlığı Nedir?GenelE – Ticaret Danışmanlığı Nedir?

E – Ticaret Danışmanlığı Nedir?

E - Ticaret Danışmanlığı Nedir?

E – ticaret danışmanlığı eğitimi almış ve bu alanda deneyim sahibi olan kişilerce birçok firma için e – ticaret danışmanlığı hizmetlerinin verilmesi mümkündür. Günümüzde yerel firmalardan bireysel satıcılara, ulusal şirketlerden uluslararası firmalara kadar herkes dijital dünyada varlığını sürdürmeye çalışmaktadır.

Artan online alışverişler sayesinde birçok kişinin yöneldiği e – ticaret faaliyetleri kapsamında, güçlü rakipler arasından sıyrılarak iyi bir konuma erişmek için e – ticaret danışmanlığı hizmetinin alınması yerinde bir karar olacaktır. 

E – Ticaret Danışmanlığının Kazanımları Nelerdir?

E – ticaret danışmanlığı faydaları arasında en önemlisi güçlü bir temel üzerine sabitlenen ve işleyişi sağlayan bir sistemin yaratılması olacaktır. Daha açık bir ifadeyle sosyal medya, arama motorları ve diğer platformlar ile optimizasyonun tam olarak sağlanması ve satış başarısının her dönem katlanarak artırılması için gerekli bir hizmettir.

E – ticaret danışmanları tarafından sunulacak hizmetler sayesinde elde edilecek başlıca kazanımlar ise şunlar olacaktır:

  • Doğru bir e – ticaret sitesi tasarlanması ve gerekli optimizasyonların yapılması.
  • Analizler ile doğru hedef kitleye ulaşmada rakiplerin geride bırakılması.
  • Kullanıcı dostu arayüz tasarımları ve otomatik işlemlerin uyumu.
  • Marka bilinirliğinin artırılmasına yönelik dijital pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi.
  • Hedef kitleye analizi ile doğru kişilere ulaştırılması vb.

E – Ticaret Danışmanlık Şirketleri Hangi Hizmetleri Verir?

E – ticaret danışmanlık şirketleri tarafından verilen hizmetler türüne göre farklı modeller altında incelenmektedir. Faaliyet alanlarına göre sınıflandırılan bu modeller:

  • B2B
  • B2C
  • C2C

Herhangi bir dijital pazarlama stratejisi uygulanmadan önce bu unsurlar dikkate alınarak işlem yapılması gerekir. İşletmeler arası, tüketiciden işletmeye veya tüketiciden tüketiciye gibi başlıklarda yapılan sınıflandırmalar kapsamında e – ticaret danışmanlığı ile girişiminizin dijital dünyada varlığının ve marka değerinin artırılması sağlanmaktadır.

E – Ticaret Danışmanlık Ücretleri Ne Kadar?

E – ticaret danışmanlık ücretleri hizmet türlerine göre değişiklik göstermektedir. Sadece tek parça bir hizmet türü olmaması nedeniyle, hizmet kapsamında göre uygun ücretlendirmeler yapılacaktır.

E – ticaret sitesinin tasarlanmasından optimizasyonuna ve geliştirilmesine kadar olan tüm süreç e – ticaret danışmanlığı hizmeti kapsamında yer alabilir. Uzman bir firma ile çalışarak hedef kitleye en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Web Sitesi

E-ticaret Web Sitesi

Ekibimize Katıl

İş Ortağımız Olun

Markan için iletişime geç

Entegrasyon

Google Reklam Yönetimi

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Pazaryeri ve E-İhracat