HomeE-ticaret nedir? Neden e-ticaret? PttTrade.com Açıldı!DiğerE-ticaret nedir? Neden e-ticaret? PttTrade.com Açıldı!

E-ticaret nedir? Neden e-ticaret? PttTrade.com Açıldı!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

İnternet’in ceplerimize girdiğinden bu zamana vazgeçilmez hale gelen e-ticaret nedir? Neden önemlidir?

pam ajans e ticaret

 

E-ticaret nedir?

E-ticaret İnternet ortamında tasarlanmış belli sistemler vasıtasıyla tıpkı alışveriş merkezlerinde olduğu gibi para karşılığında gerçek ya da sanal ürünlerin alınması işlemidir. Yani kısaca ticaretin web aracılığıyla yapılması E-ticaret olarak tanımlanabilir.

Elektronik Ticaret (E-Ticaret) bir mal veya hizmetin İnternet vasıtasıyla belli bir ücret mukabilinde edinilme olayıdır. Özellikle günümüzde İnternet kullanımının artması sebebiyle İnternet’ten alışveriş oldukça revaçtadır. Buna sebep olarak İnternet’te kıyaslama olasılığının yüksekliği sebebiyle ürünü hak ettiği fiyata almak başta olmak üzere ürünün daha zahmetsiz bir şekilde edinilmesi sebep olarak gösterilebilmektedir. Ayrıca E-Ticaret, ürün ve hizmet satın alma işlemlerinin yanı sıra pazarlama, satın alım sonrası müşteri desteği vermek, ticari kurumlar ile müşteriler arasındaki bağlantıyı sağlamaktadır. Bu da işletmenin yönetimini kolaylaştırıcı etkenlerdendir.

E-ticaretin artıları

Peki e-ticaretin artıları ve bize kazandırdıkları nelerdir ?

7/24 açık bir mağaza ister miydiniz?

 

Biraz empati kuralım; Bir mağaza işletiyorsunuz ve maliyet açısından çalışan sayısını minimumda tutmak istiyorsunuz. Aynı zamanda 7/24 açık olmasını istiyorsunuz. Çok zor gözüküyor değil mi? Ama internet üzerinden kurduğunuz bir site ürünlerinizi 7/24 sergileyebilme fırsatı tanıyor.

Ne kadar ürün sergileyebilirim?

 

Yine bir mağaza düşünelim. Fiziksel kısıtlamalar neticesinde ne kadar ürün sergileyebilirsiniz? Oysaki web tabanlı bir alışveriş sitesinde sergileyebileceğiniz ürünler sınırsız, stoklamanız daha kolay ve daha ucuz. Çünkü fiziksel olarak hepsini sergileme zorunluluğunuz yok ve fazladan ürün stoklamanız gerekmez.

İşinizi her yerde takip edebileceğinizi söylesek?

 

Tedarikçilerin büyük bir ofise ihtiyacı olmadan İnternet üzerinden sanal alışveriş merkezini oluşturmasına imkan tanır. Böylelikle tatilde, arkadaşlarınızla vakit geçirirken her zaman işinizi takip etme ve yönetme imkanı bulursunuz.

Lokasyonun önemi yok denecek kadar az!

Mağaza örneğimizden devam edelim. Bir mağazanın bulunduğu konumun ne kadar önem arz ettiğini anlatmamıza gerek yok. Ama bu mağazanın İnternet üzerinde olduğunu düşünün sadece belirli bir bölgedeki müşterilerinize ulaşmak yerine her bölgeden müşterilerinize ulaşma imkanınız bulunmaktadır.

Daha az bütçe ile başlama imkanı!

 

Yukarıda saydıklarımızın hepsinin yanı sıra daha az bütçe ile işe başlayabilirsiniz. Düşünsenize dekorasyona harcayacağınız ücretleri veya işletmenizi doldurmak için fazladan stok yaptığınızı. Bunların hepsi ekstra maliyet olarak karşınıza çıkacak ve bütçenizi zorlayacaktır.

 

E-Ticarette zamandan ve maliyetten tasarruf ederek güvene yatırım yaparsınız. E-ticarette güven en önemli unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Satış sonrası müşteri memnuniyetini sağlamak size büyük kazanç sağlayacaktır.

PTT e-ticaret sitesini duyurdu PttTrade.com

 

Geçtiğimiz günlerde e-ticaretin ülkemizde daha hızlı gelişmesini sağlayacak PTT’nin yeni e-ticaret platformu PttTrade duyuruldu.Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın da katıldığı törende açılışı gerçekleştirilen platformun, E-bay‘in yerli versiyonu olması planlanıyor. Tüm kargo işlemlerini de PTT‘nin yapacağı yeni platformun açılışında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan açıklamasında şunları söyledi;

“İnternet bir yandan bireylerin tüketim konusundaki algı ve alışkanlıklarını değiştiriyor, dönüştürüyor, diğer yandan işletmelerin özellikle de KOBİ’lerin dünyaya açılmalarında pazarlama, kültür ve stratejilerini geliştirmelerine büyük fırsatlar sunuyor. Bu platform öncelikle ülkemizde üretilen ürün ve hizmetlerin tüm dünyaya pazarlanması ve satışını çok daha etkin hale getirecektir. Elbette oluşturacağı yeni pazarlarla ülkemizin bu alandaki en kapsamlı ve en geniş platformu olmayı hedefliyoruz.”

Bildiğiniz üzere 2012 yılında PTT e-ticarette ilk adım olarak ePttAvm.com‘u kurmuştu. E-ticaret platformuna yabancı olmayan PTT’nin yeni sitesinin ülkemize sağlayacağı katkıları ve e-ticaretin ülkemizdeki gelişiminde faydalı olacağını göz önüne alırsak atılan adımın çok stratejik ve önemli olduğunu belirtebiliriz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Kurumsal Web Sitesi

E-ticaret Web Sitesi

Ekibimize Katıl

İş Ortağımız Olun

Markan için iletişime geç

Entegrasyon

Google Reklam Yönetimi

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Pazaryeri ve E-İhracat