HomeE – Ticaret Web Sitesi Kurulumunda Dikkat Edilmesi Gereken Adımlar, Kurulum AşamalarıGenelE – Ticaret Web Sitesi Kurulumunda Dikkat Edilmesi Gereken Adımlar, Kurulum Aşamaları

E – Ticaret Web Sitesi Kurulumunda Dikkat Edilmesi Gereken Adımlar, Kurulum Aşamaları

E - Ticaret Web Sitesi Kurulumunda Dikkat Edilmesi Gereken Adımlar, Kurulum Aşamaları

E – ticaret sitesi örnekleri günümüzde gösterdikleri başarı sayesinde günümüzün en karlı sektörleri arasında yerini almıştır. Bir e – ticaret sitesi kurarken dikkat edilmesi gereken temel unsur ise rakiplerin doğru analiz edilmesidir. E – ticaret sitesi kurmadan önce dikkat edilmesi gereken temel unsurlar sizi başarıya taşıyacaktır.

E – ticaret sitesi kurulumunda dikkat edilmesi gerekenler kısaca şunlardır:

 • E – ticaret web sitesi altyapısı ve yazılımının güçlü olması.
 • SEO ve SMO ile tam uyum.
 • Doğru alan adı seçimi.
 • Mobil uyumluluk ve mobil uygulama geliştirilmesi.
 • Güvenlik altyapısı (SSL, 3D Secure vb.)
 • Resmi izinlerin alınması vb.

Sektöre göre doğru bir e – ticaret danışmanlığı ile firma başarısı sağlanacaktır. E – ticaret web sitesi kurulum aşamaları kurulum öncesi ve kurulum sonrası olmak üzere değerlendirilebilir.

E – Ticaret Nedir, Nasıl Yapılır?

E – ticaret sitesi kurmak istiyorum diyenlerin sayısının her geçen gün artması bu alanda danışmanlık faaliyetlerinin de artmasını sağlamıştır. İnternet ve teknolojinin yaygınlaşmasının ardından online satışlarda dünya genelinde görülen ciddi artış talebi bir hayli yükseltmiştir.

E – ticaret yapmak için ilk olarak sektör ve faaliyet alanı seçilmelidir. Güçlü rakiplerin bulunduğu sektörler dışında veya alternatif ürünler üzerinden yapılacak bir e – ticaret günümüzde başarıya ulaşabilir. E – ticaret web sitesi kurulum aşamaları ise bu sektöre karar verdikten sonra başlayacaktır.

E – Ticaret Sitesi Kurulum Aşamaları Nelerdir?

E – ticaret sitesi yapa firmalar ile çalışarak profesyonel bir e – ticaret platformunun kurulumu için ilk adımın atılması mümkündür. Birçok aşamadan oluşan bu çalışmalar kapsamında:

 • Güçlü bir e – ticaret sitesi seçilir.
 • Hedef kitle belirlenir.
 • Sipariş yönetimi için uygun altyapılar kurulur.
 • Arama motoru ve sosyal medya çalışması yapılır.
 • Dijital pazarlama stratejileri belirlenir.

Bu aşamaların yanı sıra sıfırdan kendi web sitesini yaratarak e – ticaret yapmak isteyenleri ise daha zorlu bir süreç beklemektedir. E – ticaret web sitesi kurulum aşamaları kapsamında; gerecek veya tüzel kişiler için MERSİS numarası, vergi kimlik numarası, ETBİS kaydı ve diğer yasal işlemlerin de gerçekleştirilmesi gerekecektir.

Kurumsal Web Sitesi

E-ticaret Web Sitesi

Ekibimize Katıl

İş Ortağımız Olun

Markan için iletişime geç

Entegrasyon

Google Reklam Yönetimi

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Pazaryeri ve E-İhracat