HomeHulu’nun Yeni Reklam Sistemi DuyurulduGenelHulu’nun Yeni Reklam Sistemi Duyuruldu

Hulu’nun Yeni Reklam Sistemi Duyuruldu

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Popüler dizi ve film uygulaması Hulu, yılın ikinci çeyreğinde yeni reklam stratejisini faaliyete geçireceklerini açıkladı.Artık reklamlar video durdurulduğunda gösterilecek.

Popüler dizi ve film uygulaması Hulu, platformdaki reklamların bundan sonra videolar durduruluğunda banner şeklinde gösterileceğini duyurdu. Videolar durdurulduktan sonra ekranın küçük bir bölümünde transparan şekilde belirecek banner reklamları sayesinde kullanıcıların deneyimi yarıda bırakılmamış olacak. Böylece Hulu bir anda ortaya çıkan, izlenilen içeriğin yarıda kalmasına sebep olan, sinir bozucu reklam türlerine çözüm getirecek gibi görünüyor.

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_separator color=”turquoise” border_width=”2″][vc_empty_space][vc_single_image image=”2490″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_empty_space][vc_column_text]

Yılın ikinci çeyreğinde uygulanması planlanan reklam sisteminin ilk markaları Charmin ve Coca-Cola olacak. Online platformlarda yayınlanan reklamların kullanıcı deneyimlerini negatif yönde etkilediğini, bunu da göz önüne alarak böyle bir uygulamaya geçmeyi planladıklarını belirten şirket yetkilileri ve marka şimdiden güzel tepkiler almaya başladı.
Peki etkisi ne olacak?
Hulu‘nun duyurduğu yeni reklam sistemi hakkında bazı kesimin görüşü videoların duraklatılma sebebinin insanların ekran başından ayrılmaları olacağı için reklamların etkili olmayacağı yönünde.İnsanlar tuvalete gitmek veya mutfağa gidip atıştıracak bir şeyler almak için videoları duraklatıyorlar. Böyle bir durumda kullanıcıların ekran başından ayrılmasından sonra ortaya çıkan reklamlar ne kadar akılda kalıcı olabileceği tartışma konusu olmakla birlikte eski tip banner reklamlarının video reklamlarla boy ölçüşemeyeceği de tartışma konusu olmuş durumda.
Hulu yetkilileri kullanıcılarının %79’unun uygulamayı televizyonunda kullandıklarını belirterek reklamların akılda kalıcı olacağına güvenleri tam. Sanırım bu tür tartışmalara en net cevap yılın ikinci çeyreğinde sistem kullanılmaya başlandığında gelen veriler olacak.

Haberimizi beğendiyseniz sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

En güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için mail adresimize abone olmayı unutmayın!

Diğer Blog yazılarımıza Buradan ulaşabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][bsf-info-box icon=”Defaults-external-link” icon_size=”32″ icon_color=”#2de2ca” title=”Kaynak” heading_tag=”h6″ read_more=”box” link=”url:https%3A%2F%2Fdigiday.com%2Fmedia%2Fhulu-will-run-screen-banner-ads-people-pause-shows%2F|||” pos=”top”]https://digiday.com/media/hulu-will-run-screen-banner-ads-people-pause-shows/[/bsf-info-box][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

Kurumsal Web Sitesi

E-ticaret Web Sitesi

Ekibimize Katıl

İş Ortağımız Olun

Markan için iletişime geç

Entegrasyon

Google Reklam Yönetimi

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Pazaryeri ve E-İhracat