HomeInstagram Alışveriş Özelliği Türkiye’de!GenelInstagram Alışveriş Özelliği Türkiye’de!

Instagram Alışveriş Özelliği Türkiye’de!

Bir önceki yazımızda Instagram Alışveriş özelliğinin çok yakında açılacağını belirtmiştik. An itibariyle (06.10.2020 saat 03.30) Instagram Alışveriş özelliği ülkemizde aktif olmuş durumda.

Peki bu özelliği nasıl kurabiliriz?

Instagram alışveriş özelliğinin nasıl alındığı hakkında detaylı bilgi almak için buradan bir önceki yazımıza bakabilirsiniz.

Alışveriş Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Alışveriş özelliğinin aktif edilebilmesi için aslında birden fazla yöntem bulunur. Bunlardan en kolayı bir e-ticaret websiteniz var ise dosya, xml veya Shopify gibi sitelerin Facebook bağlantı kanalları ile ürünlerinizi Facebook’a aktararak bir katalog kurulumu yapabilirsiniz. Bu kataloğunuzu Instagram ve Facebook sayfalarınıza bağlayarak Instagram shopping tag özelliğini aktif etmeniz mümkündür.
Daha sonraki süreçte Facebook Ticaret Yöneticisi’ne giderek sayfanızı size özel şekilde yapılandırabilirsiniz.

İkinci bir yöntem ise web siteniz bulunmuyorsa ürünlerinizi, katalog kurulumu yaparak manuel biçimde yükleyebilirsiniz. Daha fazla zamanınızı alacaktır fakat bu yöntem ile de özelliği aktif etmeniz mümkündür.

Tüm bu süreçlerde takıldığınız bir adım var ise veya sizde profesyonel bir e-ticaret sitesine sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz;

WhatsApp Numaramız: 0551 199 57 67

Referanslarımız: Buraya Tıkla

Anasayfa

Kurumsal Web Sitesi

E-ticaret Web Sitesi

Ekibimize Katıl

İş Ortağımız Olun

Markan için iletişime geç

Entegrasyon

Google Reklam Yönetimi

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Pazaryeri ve E-İhracat