HomeInstagram’a Mağaza Ekle Butonu Geldi!DiğerInstagram’a Mağaza Ekle Butonu Geldi!

Instagram’a Mağaza Ekle Butonu Geldi!

Instagram Türkiye İçin Mağaza Özelliğini Aktif Ediyor

Uzun süredir Instagram Shopping Tag yani mağaza özelliğini bekleyenler için güzel haberler gelmeye devam ediyor. 24.09.2020 Bugün itibariyle Instagram profillerinde mağaza ekle butonu görünmeye başladı. Peki shop özelliği tam anlamıyla ne zaman aktif olacak? Nasıl aktif edebiliriz?

Instagram Shopping Tag Ne Zaman Aktif Olacak?

Resmi açıklamalara göre Ekim sonuna doğru aktif olmasını beklediğimiz Instagram alışveriş özelliğinin, bugün çıkan mağaza ekle butonuyla ülkemizde daha erken aktif olacağı belli olmuş oldu. Zira bu buton geldiyse Facebook bizi çok fazla bekletmeyecektir.

Alışveriş Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Alışveriş özelliğinin aktif edilebilmesi için aslında birden fazla yöntem bulunur. Bunlardan en kolayı bir e-ticaret websiteniz var ise dosya, xml veya Shopify gibi sitelerin Facebook bağlantı kanalları ile ürünlerinizi Facebook’a aktararak bir katalog kurulumu yapabilirsiniz. Bu kataloğunuzu Instagram ve Facebook sayfalarınıza bağlayarak Instagram shopping tag özelliğini aktif etmeniz mümkündür.
Daha sonraki süreçte Facebook Ticaret Yöneticisi’ne giderek sayfanızı size özel şekilde yapılandırabilirsiniz.

İkinci bir yöntem ise web siteniz bulunmuyorsa ürünlerinizi, katalog kurulumu yaparak manuel biçimde yükleyebilirsiniz. Daha fazla zamanınızı alacaktır fakat bu yöntem ile de özelliği aktif etmeniz mümkündür.

Tüm bu süreçlerde takıldığınız bir adım var ise veya sizde profesyonel bir e-ticaret sitesine sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz;

WhatsApp Numaramız: 0551 199 57 67

Referanslarımız: Buraya Tıkla

Anasayfa

Kurumsal Web Sitesi

E-ticaret Web Sitesi

Ekibimize Katıl

İş Ortağımız Olun

Markan için iletişime geç

Entegrasyon

Google Reklam Yönetimi

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Pazaryeri ve E-İhracat