HomeInstagram’dan görme engelliler için büyük adım!GenelInstagram’dan görme engelliler için büyük adım!

Instagram’dan görme engelliler için büyük adım!

Popüler sosyal medya platformu Instagram, duyurduğu iki yeni özellik sayesinde görme engellilerin platformu kullanmalarını kolaylaştıracak.

 

Instagram, 28.11.2018 çarşamba günü yaptığı paylaşımda “daha erişilebilir Instagram” adı altında iki yeni güncelleme geliştirdiğini duyurdu. Firma yaptığı açıklamada dünyada 285 milyondan fazla görme bozukluğu yaşayan insanın olduğunu bu nedenle Instagram‘ın, onlar için daha kullanışlı hale getirilmesi üzerinde çalıştıklarını belirtti.

pam ajans instagram yeni güncelleme

Uzun yıllardır Facebook, görme kaybı yaşayan kişiler için platformunu daha kullanışlı hale getirmek üzere çalışmalar gerçekleştiriyordu. Instagram‘ın bu çalışmalar temelinde geliştirdiği özelliklerden birisi, paylaşılan fotoğrafları nesne tanıma teknolojisi sayesinde tanımlanabiliyor olması.Bu yeni özellik sayesinde tanımlanan nesneler en basit şekilde kullanıcılara sesli olarak okunuyor. İkinci özellik ise tanımlamayı fotoğraf paylaşımı yapan kişilerin yapabilmesi. Tanımlamanın otomatik olarak yapılmasını istemiyorsanız fotoğraf başlığından bağımsız alt bir başlıkta fotoğrafın tanımlayıcı özelliklerini yazabiliyorsunuz. Yazılan metin paylaşımlarınızda görünmüyor fakat görme kaybı yaşayan kişiler tarafından betimleme bu metin üzerinden gerçekleştiriliyor.

Yeni özelliğin hem ana sayfada, hem profil sayfalarında, hem de keşfet kısmından kullanılabilmesi sağlanacak.

Instagram’ın  28 Kasım 2018’de yapmış olduğu duyuruya Buradan ulaşabilirsiniz.

Haberimizi beğendiyseniz sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

En güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için mail adresimize abone olmayı unutmayın!

Diğer Blog yazılarımıza Buradan ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Web Sitesi

E-ticaret Web Sitesi

Ekibimize Katıl

İş Ortağımız Olun

Markan için iletişime geç

Entegrasyon

Google Reklam Yönetimi

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Pazaryeri ve E-İhracat