HomeReklam hesabınız mı kapatıldı?GenelReklam hesabınız mı kapatıldı?

Reklam hesabınız mı kapatıldı?

Reklam hesabınız mı kapatıldı? Yavaş yavaş tüm reklam hesaplarının kapanmasına neden olan bir Facebook güncellemesi geldi. Bu güncelleme ile birlikte Facebook işletmelerin reklam hesaplarını kısıtlıyor ve bir işletme doğrulaması talep ediyor. İşletme doğrulamasını tamamlayamayan reklam hesapları belirli koşullar tamamlanıncaya kadar kullanılamıyor.

Reklam hesabınız mı kapatıldı? Peki işletme doğrulamasını nasıl tamamlayabilirsiniz? Gelin, işletme doğrulamasının tamamlanabilmesi için Facebook’un hangi koşulları istediğini öğrenelim.

İşletme doğrulaması nedir?

Facebook, kendi bünyesinde reklam veren işletme hesaplarının gerçek bir işletme olmasını önemsiyor. Bu aşamada işletmenizin vergi levhası, kuruluş belgesi gibi belgeler isteniyor. Yalnız şartlar bununla da bitmiyor. Facebook, e-ticaret sektöründeki işletmelerin, müşteri kişisel verilerini korumak için bir internet sitesi domain bilgisi ve müşteri güvenliği için gerekli sözleşmeleri talep ediyor.

E-ticaret sitesinin önemi

İşletme onayı için iletilen web site ve domain bilgisi, Facebook tarafından incelemeye alınarak e-ticaret
koşullarını yerine getirip getirmediği inceleniyor. Bu aşamada Mesafeli Satış Sözleşmesi, Kişisel Verilerin Korunumu Sözleşmesi, Çerez Politikası gibi önemli sayfaların varlığı, müşterilerinize ve internet alışverişine verdiğiniz özeni gösteriyor.

Facebook’un talep ettiği bu ve benzeri koşulları yerine getiren reklam hesapları ortalama 1 hafta süren bir incelemenin ardından eskisi gibi kullanılabilir hale geliyor.

İşletme onayı aşamasını tamamlayabilmek için ihtiyacınız olan web site düzenleme ve web site kurulum hizmetleri için, bizlere 0850 305 77 26 numaralı telefon numaramızdan ulaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kurumsal Web Sitesi

E-ticaret Web Sitesi

Ekibimize Katıl

İş Ortağımız Olun

Markan için iletişime geç

Entegrasyon

Google Reklam Yönetimi

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Pazaryeri ve E-İhracat