HomeYoutube’a yeni özellik geliyor! Yeni reklam gösterim sistemi deneme aşamasında.MedyaYoutube’a yeni özellik geliyor! Yeni reklam gösterim sistemi deneme aşamasında.

Youtube’a yeni özellik geliyor! Yeni reklam gösterim sistemi deneme aşamasında.

En büyük video platformu olan Youtube yeni reklam gösterim sistemi ile daha fazla kullanıcıyı mutlu edecek gibi.

pam ajans youtube logo

Youtube’da video izlerken, özellikle uzun süreli video izlerken çok sık gösterilen reklamlardan hepimiz şikayetçiydik. Youtube video reklam ürün yöneticisi Khushbu Rathi 21 Kasım 2018 tarihinde yayınladığı Blog yazısında bu konuya çözüm getirecek özelliği duyurdu.

 

Art arda 2 reklam gösterilecek

Khushbu Rathi yaptıkları son araştırmada, izleyicilerin özellikle uzun süreli videolarda gösterilen reklamların fazlalığından şikayetçi olduğunu, bu duruma çözüm olarak sık reklam gösterimi yerine, art arda 2 reklam gösterim seçeneğini denediklerini, bu çözümle izleyicilerin videolarını sıkılmadan, kesintisiz izleyebilecekleri gibi reklamların izleyici ile olan etkileşiminin artacağını bildirdi.Sunulan çözümle video başında 2 reklam gösterimi alan kullanıcılar izleme esnasında %40 daha az kesinti yaşayacaklar ve sık reklam gösterimlerine maruz kalmayacaklar.

 

İlk deneme sonuçlarına göre reklam verenler için erişimde %5-10’luk artış gözlemlendi. Söz konusu  özellik bu yıl Youtube masaüstü sürümünde ve ardından 180 milyondan fazla kullanıcısı olan mobil ve TV’de başlatılacak. Reklam verenlerin kitleleriyle bağlantı kurmasına yardımcı olmaya devam ederken, görüntüleyenlerin şikayetlerini çözümlemeyi hedefleyen bu yeni strateji hakkında sizler için Twitter’dan bir kaç paylaşım topladık. Peki yeni uygulama hakkında siz ne düşünüyorsunuz sizce video başında 2 reklam görüp içerisinde az reklam görmek mi yoksa sık ama tek reklam görmek mi daha iyi ?

 

Twitter kullanıcıları yeni uygulama hakkında ne diyor?

– Nasıl yani Youtube? Şimdi de 2 reklam mı? Reklamı geçmek için 2 kez 5 saniye mi bekleyeceğim?

Youtube çifte reklam doğru mu? TV’lerden reklamlar yüzünden kaçarken siz reklamı mı arttırıyorsunuz? Doğa bir yolunu bulur…

Youtube’un çifte reklamlarından tedirgin olan tek ben miyim?

Youtube Bu çifte reklam işi güzel değil. Hala çok reklam var. Video öncesi tek video benim için problem değil.Buna alıştık. Ama 2 reklam kötü gibi duruyor. Umarım bunu tersine çevirebilirsiniz yada devredışı bırakabilirsiniz.

https://twitter.com/5am_manring/status/1064952678298673154

-Bugün Youtube videomdan önce 2 reklam göstermeye çalıştı.Bende telefonumu kapatıp dışarı çıktım.

 

Youtube video reklam ürün yöneticisi Khushbu Rathi’ın 21 Kasım 2018 tarihinde yayınladığı Blog’a Buradan ulaşabilirsiniz.

Haberimizi beğendiyseniz sosyal medya paylaşma butonlarını kullanabilirsiniz.

En güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için mail adresimize abone olmayı unutmayın!

Diğer Blog yazılarımıza Buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Kurumsal Web Sitesi

E-ticaret Web Sitesi

Ekibimize Katıl

İş Ortağımız Olun

Markan için iletişime geç

Entegrasyon

Google Reklam Yönetimi

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Pazaryeri ve E-İhracat